„Jste bohatí, chytří, úspěšní a přesto Vás bolí záda, máte šanci cítit se lépe, tak začněte cvičit.“

Marek Dawidko
podpis

Co Vás inspirovalo ke sportu?

Na rozdíl od řady jiných trenérů jsem neměl žádný vzor, nikdo mě do sportu nenutil, ale pohyb mi zkrátka dělá velkou radost. A těší mě, když spolu se mnou kouzlo pohybu a zdravého životního stylu objevují i ostatní.

Kdy jste se začal zajímat o cvičení?

Při studiu Vysoké školy se zaměřením na management sportu jsem se zajímal o cvičení a problematiku nevhodného cvičení, které se projevuje na bolestech zad. Proto jsem se zaměřil na studium v rámci rehabilitace a kompenzačního cvičení, které pomáhá odstranit jednostranné zatížení a zlepšuje mobilitu páteře.

Kdy jste se začal věnovat trénování a fyzioterapii?

Od roku 2008 pracuji jako fyziofitness trenér, což je spojení fyzioterapie a klasického cvičení a jako kompenzační trenér se zaměřením na odstranění bolesti zad.

Kde pracujete a kde Vás můžeme vidět?

Pracuji v Centru pohybové medicíny Prof. Pavla Koláře, kde se zaměřujeme zejména na zdravotní a rehabilitační cvičení. Mimo jiné mne oslovil i Český rozhlas, pro který jsem dva roky připravoval každý den ranní tělocviky a poradnu zdravého životního stylu.

Na jakých projektech jste za Vaší kariéru spolupracoval?

Spolupracoval jsem s časopisem Forbes, kam jsem psal články o sportu a zdravém životním stylu. Spolu s kolegou jsme natočili instruktážní videa pro společnost Seduo s názvem – „Stop bolesti zad jednou pro vždy“.

S čím mi můžete pomoct nebo poradit?

Mohu Vám pomoci vybavit domácí nebo firemní posilovnu, sestavit cvičební plán na míru, budu Vás on-line trénovat a poradím jak cvičit zdravě a efektivně. V neposlední řadě pořádám přednášky a školení ve firmách, kde řešíme problematiku zdravého životního stylu, jak odstranit bolesti zad a jak se cítit v práci lépe.

Mým cílem je Vaše maximální spokojenost.